תתקשר אלינו! 073-21-31-777

ברוכים הבאים לעמוד שאלות ותשובות
לפניכם שאלות פופולריות המחולקות לפי נושאים.
במידה ולא הצלחנו לענות על השאלות שלכם תמיד ניתן לפנות אלינו בעמוד "צור קשר".

הספורט המוטורי בישראל

איך מתחילים להתחרות בספורט מוטורי?
בכדי להתחיל להתחרות בספורט מוטורי בישראל יש צורך ברישיון נהיגה ספורטיבי ציוד נהיגה תקני ורכב. כמובן שמומלץ להתאמן עם מאמן מהתחום ולא להגיע ללא כל ניסיון קודם, ישנם סוגים שונים של מירוצים בחלקם תוכל להתחרות עם הרכב הפרטי שלך ובחלקם עם מכונית מירוץ מקצועית בלבד.
זה חוקי?
אכן כן, בשנת 2005 עבר חוק הנהיגה הספורטיבית בישראל ומאז המירוצים חוקים ומאושרים על ידי משרד הספורט.
איזה סוגים של כלים תחרותיים (מכונית/אופנוע/קארטינג) יש בישראל?
בישראל מתקיימים מירוצים שבהם מתחרים מכוניות, משאיות, קארטינג, אופנועים, טרקטורונים, קרוסקארט, וראדיקל. יש צורך להיות בעל רישיון נהיגה ספורטיבי לצורך השתתפות במירוצים. למידע נוסף אודות סוגי הכלים התחרותיים ניתן ללחוץ על "הרכבים שלנו".

רישיון נהיגה ספורטיבי

מה רישיון נהיגה ספוריטיבי נותן לי?
רישיון הנהיגה הספורטיבי מקנה לך אפשרות להתחרות במירוצי הנהיגה והרכיבה בישראל באופן חוקי ובנוסף מכניס אותך לפוליסת הביטוח של הספורט המוטורי כל עוד אתה נוהג ורוכב לפי הכללים.
איך מקבלים רישיון נהיגה ספורטיבית / רישיון לנהיגת מירוצים, ילדים / מבוגרים?
בכדי לקבל רישיון נהיגה ספורטיבי יש צורך בבדיקות רפואיות אצל רופא ספורט מוסמך ואופטומטריסט, מלבד זה יש צורך בקורס תאורתי שבסופו יש מבחן בעל 25 שאלות אמריקאיות. ילדים ומבוגרים ללא רישיון תואם בתחבורה יצטרכו לעשות הכשרה מעשית שכוללת נסיעה קצרה מול מדריך ומאמן מוסמך על כלי הרכב התואם בכדי לראות שהשליטה בכלי מספקת.
איך נרשמים לקורס להוצאת רישיון ספורטיבי?
בכדי להירשם לקורס רישיונות יש צורך לשלוח הודעה או להתקשר לטלפון 0586777399 - של המשרד שלנו עם פרטייך ועם בקשה להצטרף לקורס רישיונות הקרוב.
כמה עולה לי רישיון נהיגה ספורטיבי?
עלות רישיון ספורטיבי מתחלק לכמה חלקים:
  1. מחיר הכשרה לרישיון 600 ₪
  2. בדיקות רפואיות – אנו ממליצים לעשות את הבדיקות הרפואיות ב"מכון השלום" כפר קאסם, שם סה"כ בדיקות הרפואיות עלותם 130 ₪ (אך ניתן לעשות בכל מכון לרפואת ספורט בישראל).
  3. למי שיש צורך בהכשרה מעשית 100 ₪
לכמה זמן תקף רישיון ספורטיבי?
רישיון הנהיגה הספורטיבי תקף בכל פעם לשנה אחת בלבד, בכל שנה בכדי לחדש יש צורך בבדיקות רפואיות אצל רופא מוסמך ובנוסף אגרת חידוש בסה"כ של 61 ₪ שמשולמת באתר הרשות לנהיגה ספורטיבית. לצורך עזרה בחידוש ניתן לפנות אלינו לספארקו בטלפון - 058-6777399.
צריך רישיון נהיגה רגיל בתוקף בשביל לעשות רישיון נהיגה ספורטיבי?
אין צורך ברישיון נהיגה רגיל מכיוון שיש אפשרות בהכשרה מעשית, אך במקרה של שלילת רישיון התחבורה ישלל גם רישיון המירוצים לאותו תקופת זמן.
האם יש קורס שאני צריך לקחת חוץ מתאורתי? האם יש קורס מקצועי מעשי שמקנה לי ידע והסבר?
בספורט המוטורי תמיד מומלץ להתאמן לפני שקופצים למים עם הכרישים, לכן אצלנו בספארקו ניתן לעשות את זה עם המדריכים והמאמנים הטובים בארץ בכל תחומי הנהיגה. לפרטים נוספים ניתן ללחוץ על "חווית נהיגה" או "קורסים מקצועיים".

השתתפות במירוצים ואימונים

פרטי החברה
קצת עלינו
פרטי החברה
ספארקו ישראל - SPARCO ISRAEL         קיבוץ שפיים.                   073-21-31-777 yuval@sparco.co.il
קצת עלינו
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

מדיניות החברה

23.2.16   לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

12.2.16  לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי קונדימנטום קורוס בליקרה.

מתחרים במרוץ
מאיזה גיל ניתן להתחרות במירוצים בישראל?
ניתן להתחרות במירוצים בישראל מגיל 8 בקארטינג ואופנועים, מגיל 11 בטרקטורונים ומגיל 14 במכוניות.
איך נרשמים למרוץ?
ניתן להיכנס באתר זה ל"תחרויות וליגות" ישנם קישורים להרשמות של כל הליגות הפעילות של ספארקו ישראל – החברה המובילה בתחום הפקות המירוצים כיום. בנוסף, ניתן להיכנס לפייסבוק ולאינסטגרם של ספארקו ישראל להתעדכן לגבי אירועים ספורטיבים המתקיימים בארץ.
אני רוצה לקבל הדרכה על הרכב שלי, זה אפשרי? באיזה מתכונת?
כן, ניתן לתאם אימון והדרכה פרטית בחברה שלנו במסלולי הנהיגה השונים בארץ (פצאל, ערד, מוטור סיטי – באר שבע). לצורך זה ניתן ליצור איתנו קשר: בטלפון 058-6777399 או דרך האימייל yuval@sparco.co.il  או דרך הפייסבוק שלנו ספארקו ישראל – sparco Israel.
איפה ניתן להשכיר רכב מרוצים?
ישנם ענפים \ קטגוריות בהם ניתן להשכיר רכב מירוץ, החל מקארטינג בגיל 8 ועד מכוניות מירוץ לבוגרים. פרטים נוספים על סוג הרכב, עלות ומידע נוסף ניתן לפנות אלינו בצור קשר או בטלפון 058-6777399 ולכתוב "מעוניין בהשכרה". נציג מחברתנו יחזור אליכם עם הפרטים הנוספים.
האם אני יכול להתחרות עם האוטו הפרטי שלי (מס' צהוב)?
כיום אנו מפיקים את ליגת ה- "TIME ATTACK" בארץ שכל מטרתה היא שהנהגים יגיעו עם האוטו הפרטי שלהם מהבית ויתחרו זה בזה ללא צורך בקניית רכב מירוצים ייעודי. מה כן צריך בשביל להתחרות בליגה? רישיון נהיגת מירוצים, ציוד בטיחות תואם את הכללים והתקנות בישראל.
איזה ליגות מרוצים פועלות בישראל?
כיום בישראל מתקיימות כמה ליגות בתחום המכוניות: * ליגת "TIME ATTACK" – ליגת המיועדת למכוניות כביש פרטיות בעלות מספר צהוב ורישיון בתחבורה, הליגה מתקיימת במסלולי האספלט בישראל. * ליגת מירוצי הראלי – מתקיימת במסלולי עפר ומיועדת לצוות של נהג ונווט, מכוניות נפוצות – סובארו אימפרזה, מיצובישי איוו. * ליגת מירוצי הראלי ספרינט – מיועדת לכל חובב נהיגת עפר, מסלולי עפר קצרים המתאימים לכל סוגי הכלים כגון קרוסקארט (ספידקאר), מכונית ראלי ו-SBS. * ליגת הראלי רייד – ראלי רייד הם מירוצים מדבריים ארוכים אשר מתחרים בהם בעיקר SBS, ג'יפים וטרופי טראקים. * ליגת דראג – מירוצי תאוצה מהמקום לאורך רבע מייל, הכללים משתנים בהתאם לזמני התאוצה, מיועד גם למספרים צהובים (תחבורה) וגם למספרים אפורים(ספורטיבי). * ליגת דריפט – מיועדת למכוניות מספר אפור (ספורטיבי) ומספר צהוב (תחבורה) בעלות הנעה אחורית. אופי התחרות הוא להחליק כמה שיותר זמן בכמה שיותר שליטה.

השתתפות בהדרכות וחוויות נהיגה

איזה חווית חד-פעמיות של נהיגה יש?
אצלנו בספארקו יש אפשרות לעשות חוויות נהיגת ראלי וחווית נהיגת אספלט במכוניות מירוץ במחירים המתאימים לכל כיס, חברתנו עוסקת בתחום זה כבר מעל ל20 שנה והכי וותיקה בתחום זה בישראל. לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר בטלפון 073-21-31-777.
האם ניתן לתאם אימון והדרכה במסלול מרוצים עם הרכב הפרטי שלי?
כן, אפשרי במסלולי הנהיגה השונים בארץ (פצאל , ערד, מוטור סיטי – באר שבע) ניתן לתאם אימון והדרכה פרטית בחברה שלנו, לצורך זה ניתן ליצור איתנו קשר דרך הטלפון 058-6777399 או האימייל yuval@sparco.co.il או דרך הפייסבוק שלנו ספארקו ישראל – sparco Israel.

מכירה \ קנייה \ יבוא

סוגי ענפים וקטגוריות בישראל

ציוד נהיגה וציוד בטיחות

logo200

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי. 

צרו קשר

שם החברה
ישראל, רחובות (פארק המדע)
מיקוד 45782

1-700-123-123
info@yourcompany.co.il